γλόμπερς forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Πρόσφατα Θέματα
Κορυφαίοι συγγραφείς
Manny Calavera
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
Poexania
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
ROCK-DINOSAUR
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
giorgos bookhunter
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
ΛΕΩΝ
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
metalminer
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
spiral architect
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
Hieronymus
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
AlexD
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
megadave
Πιτσα απο την Βιλγαρία Vote_lcapΠιτσα απο την Βιλγαρία Voting_barΠιτσα απο την Βιλγαρία Vote_rcap 
Κορυφαίοι συγγραφείς της εβδομάδας
Κανένας
Κορυφαίοι συγγραφείς του μήνα
Κανένας

 

 Πιτσα απο την Βιλγαρία

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poexania
Admin
Poexania


Αριθμός μηνυμάτων : 363
Points : 471
Reputation : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2011
Τόπος : Χανιά

Πιτσα απο την Βιλγαρία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πιτσα απο την Βιλγαρία   Πιτσα απο την Βιλγαρία EmptyΔευ Μάης 30, 2011 11:26 am

Ενα παλιό χιουμοριστικό μου άρθρο

Πίτσα απο τη Βιλγαρία…


Ντρίν Ντρίν…

- Πίτσα Βιλγαρία, λέγετε παρακαλώ!

- Γεία σας θα ήθελα να παραγγείλω μια πίτσα, δεν θυμάμαι πως την λένε αλλά θα σας πω τα υλικά.

- Μάλιστα για πείτε μου.

- Λοιπόν θέλω να έχει τυρί απο εκείνο το “καλό” πως το λένε, ΠΑΣΟΚ, να έχει λουκάνικα απο τα αγροκτήματα ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, και λίγο τριμμένο κόκκινο πιπέρι συνασπισμού απο πάνω.

- Μάλιστα, τίποτα άλλο;

- Ναι θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου βάλετε και λίγο ΛΑΟΣ απο την δεξιά μεριά;

- Εμείς θα το βάλουμε στην μιά πλευρά και διαλέγετε εσείς αν θα το τοποθετήσετε δεξιά σας η αριστερά σας.

- Α ωραία!

- Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε την διεύθυνση σας;

- Βεβαίως, μπανανίας 18.

- Και το επίθετο σας.

- Κυρπαντελάκης.

- Θα είμαστε εκεί σε περίπου μισή ώρα, ευχαριστούμε για την προτίμιση.

- Παρακαλώ.

…μισή ώρα μετά.

Ανοίγει η πόρτα, ο διανομέας είναι ενας μεσήλικας με καραφλίτσα, καλογυμνασμένος με ασπρισμένο μουστάκι, αντί για μηχανάκι για τη διανομή χρησιμοποιεί ποδήλατο.

- Παραγγείλατε μια πίτσα ΤΡΟΙΚΑ*;

- Σωστά.

- Ορίστε…καλή σας όρεξη.

- Πόσο κάνει;

- Α ξέρετε, επειδή ξέχασα την απόδειξη στο μαγαζί θα σας την φέρω αύριο και θα με πληρώσετε τότε.

- Εντάξει.

- Πρώτα υπογράψτε όμως εδώ για το τυπικό.

- Οκ(βάζει μια υπογραφή).

Η πίτσα τελικά δεν ήταν καλή, ήταν εντελώς διαφορετική απο ότι υποσχόταν το φυλλάδιο παραγγελίας και παρόλο που ήταν μικρή δεν φαγώθηκε.

Την επόμενη μέρα, 9 το πρωί, χτυπάει το κουδούνι.

Ντρίν ντρίν…

Η πόρτα ανοίγει, ήταν ο διανομέας με το ποδήλατο.

- Γειά σας, ήρθα για να εισπράξω.

- Ωραία πόσα θέλετε;

- 50 ευρώ…

- Μα τι λες μωρέ; 50 ευρώ για μια πίτσα;

- Όχι, η πίτσα κάνει 13 ευρώ, αλλά είναι και οι τόκοι απο χθές μέχρι σήμερα.

- Μα αφού εγώ ήθελα να την πληρώσω χθές!

- Ε τότε γιατί δεν την πληρώσατε; Εν πάση περιπτώση έχετε υπογράψει, ας προσέχατε! Αν τα χρήματα δεν υπάρχουν μπορείτε να υπογράψετε αυτό το χαρτί “αναδιάρθρωσης χρέους” και σε 5 μέρες απο σήμερα αν δεν μας ξεπληρώσετε θα σας πάρουμε το σπίτι.

- Καλά τότε θα πληρώσω, τι να κάνω…

Ο διανομέας παίρνει τα λεφτά και φέυγει.

Το ίδιο βράδυ

Ντριν Ντριν…

- Πίτσα Βιλγαρία λέγετε παρακαλώ…

- Ναι γειά σας, είχα τηλεφωνήσει και χθές, Κυρπαντελάκης λέγομαι, θα ήθελα να μου φέρετε μια πίτσα ΤΡΟΙΚΑ…





* Η πίτσα ΤΡΟΙΚΑ είναι και οικολογική διότι φτιάχνεται απο 100/100 ανακυκλωμένα και αναμασημένα υλικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://poexania.wordpress.com
narsheenangel




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Points : 1
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2011

Πιτσα απο την Βιλγαρία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιτσα απο την Βιλγαρία   Πιτσα απο την Βιλγαρία EmptyΔευ Μάης 30, 2011 11:47 pm

pizzes yparhoun !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poexania
Admin
Poexania


Αριθμός μηνυμάτων : 363
Points : 471
Reputation : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2011
Τόπος : Χανιά

Πιτσα απο την Βιλγαρία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιτσα απο την Βιλγαρία   Πιτσα απο την Βιλγαρία EmptyΤρι Μάης 31, 2011 3:12 am

Ε ναι αλλα μαζι τις φάγαμε
απλά μερικοί φάγαν τις κανονικές, και η πλειοψηφία έφαγε απο την βιλγαρία.

Καλως ήρθες narsheen
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://poexania.wordpress.com
 
Πιτσα απο την Βιλγαρία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
γλόμπερς forum :: Γενικά Και Αόριστα :: Χιούμορ-
Μετάβαση σε: